Вести Македонија Ударни вести

Османи – Дендиас: Потпишани три многу важни меморандуми за соработка во Атина

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи, во рамки на првата официјална посета на Хеленската Република, по преземањето на функцијата, оствари средба со својот домаќин министерот за надворешни работи на Грција, Николаос Дендиас.     Фокус на разговорот меѓу двајцата колеги, на двете земји соседи беа воспоставување на рамката за следните активности што им претстојат […]