Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ ветува нови Клинички центри во Штип и Скопје

  Приоритет на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде проширување на позитивната листа на бесплатни лекови, која постојано ќе се…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Меџити: Обединетото Кралство ќе даде поддршка за изградба на нов Клинички центар

  Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити во рамки на работната посета на Обединетото Кралство се сретна со министерот за…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Меџити во Лондон: Планирање на следните активности за изградба на новиот Клинички центар

  Министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити е во работна посета на Обединетото Кралство, кадешто вчера оствари средба со специјалниот…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Се активираат процедури за динамично завршување на изградбата на Клиничка болница – Штип

  Владата на седница ја разгледа и усвои Информацијата во врска со Договорот за изведба на Клиничка болница – Штип,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Досега 4000 здравствени работници пријавени за вакцинација

Министерството за здравство информира дека досега се пријавени 4000 здравствени работници за вакцинација против КОВИД-19. Од нив, околу 2000 здравствени…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Министерот Филипче го посети интернистичкиот блок на Клинички кој после 70 години е реновиран

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово го посети интернистичкиот блок во склоп на Клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

По 70 години комплетно се реновирани заедничките простории на Клиниките во објектот на интерни клиники во кампусот Клинички центар

Завршено е реновирањето на заедничките простории на Клиниките во објектот на интерни клиники во кампусот Клинички центар, кои се во…

Повеќе