Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Премиерот Ковачевски ја депонираше оставката во Собранието

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, денеска, во законски предвидениот рок, ја депонираше оставката во Собранието на  РСМакедонија, при што…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Став, Топ теми, Ударни вести

Платформата за борба против корупција бара оставка од jавниот обвинител Љубомир Јовески

  Платформата на граѓански организации за борба против корупцијата денеска побара оставка од Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, поради постапувањето…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Министрите на ДУИ поднесоа оставки, но со услов ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за уставните измени

  Министрите од ДУИ поднеле оставки од функциите кои ќе станат ефективни откако ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните измени.  -Министрите…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Директорот на Клиничка болница Битола поднесе оставка

  Во врска со случајот со починатото новороденче во Клиничка болница Битола, Министерството за здравство информира дека денеска Државниот санитарен…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Дирекотрот на ЕСМ, Васко Ковачевски поднесе оставка

  Директорот на АД Електрани на Северна Македонија, Васко Ковачевски поднесе оставка од функцијата поради лични причини. Оставката ја потврди…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Заменик-министерот за локална самоуправа Зоран Димитровски поднесе оставка

  Генералниот секретар на Демократскиот сојуз, Зоран Димитровски, денеска до претседателот на Владата Димитар Ковачевски поднесе оставка на функцијата заменик-министер…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Д-р Аспазија Софијанова и Д-р Никола Васев поднесоа оставки

  По барање на Министерот за здравство, Беким Сали, денес до Министерството за здравство се поднесени оставки од двајца директори…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Генералниот секретар на Град Скопје ја напушта функцијата

  Генералниот секретар на Град Скопје, Ѓоко Велковски на својот фб профил објави дека си заминува од функцијата. Како што…

Повеќе