Categories: Вести, Свет

Путин му се заблагодари на Мицотакис што Грција ја призна руската вакцина Спутник В

  Билатералната соработка, енергетиката, туризмот, инвестициите, климатските промени, пандемијата, односите на Русија со ЕУ и НАТО, Балканот, Источниот Медитеран, кипарското…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Свет, Ударни вести

“Спутник В” е поефикасна во заштита од индискиот сој од другите вакцини

  Руската вакцина „Спутник В“ е поефикасна во заштита од индискиот сој на коронавирус од вакцините од другите производители, соопшти…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Денеска се вакцинираа пратениците и претседателот на Собранието

  Како што и беше најавено, пратениците од Собранието, вклучително и претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска се вакцинираа со…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Денеска официјално започнува масовното вакцинирање на населението со „Спутник В“

  Денеска официјално започнува масовното вакцинирање на населението против ковид-19 со „Спутник В“.     Вакцинирањето ќе се одвива на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Стигна втората пратка од 3000 дози вакцини “Спутник В”

  На меѓународниот аеродром во Скопје, денеска пристигна и втората пратка од руската вакцина „Спутник В“, информира Министерството за здравство.…

Повеќе