Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Православните денеска го слават Велики четврток – почнуваат велигденските празници

  Православните христијани, кои се придржуваат до (стариот) јулијански календар, денес го слават Велики четврток. Празникот е еден од деновите…

Read More