Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Заев: Црвенковски не може да биде друго освен СДСМ

  Премиерот Зоран Заев, денеска коментираше околу најавите дека екс претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски ќе формира нова партија, наводно разочаран од сегашните случувања во СДСМ. „Претседателот Црвенковски не може да биде друго освен СДСМ, затоа не верувам во вакви приказни кои се присутни во јавноста дека тој ќе формира нова партија, но дефинитивно треба […]