Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Постапка против скопјанец кој се заканувал дека ќе го убие Стевчо Јакимовски

  Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 60-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело  –…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба за поранешен градоначалник

  СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Ј.П.(53) од Скопје, поради постоење основи…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Амбасадорот Дејвид Гир и честиташе на Данела за градоначалничкото место

  Градоначалникот на Град Скопје, Данела Арсовска денеска оствари средба со Шефот на Делегација на Европската унија во Скопје, амбасадорот…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Активности на кандидатот за градоначалник на Општина Илинден, Александар Георгиевски

  Изминативе 17 дена од изборната кампања, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ во Општина Илинден ги помина во голем…

Повеќе
Categories: Вести, Интервју, Македонија, Текстови

Јаневски: Да го направиме Ѓорче место каде ќе сакаат луѓето да живеат, а не да заминуваат

    Интервју со Љупчо Јаневски, кандидат за градоначалник на Општина Ѓорче Петров од коалицијата на ДОМ и ЛДП, под…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија

ДОМ: Јаневски кандидат за градоначалник на ДОМ и ЛДП за општината Ѓорче Петров

  Граѓанското движење на ДОМ и ЛДП, во паркот во општината Ѓорче Петров го претстави кандидатот за градоначалник д-р Љупчо…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Рамиз Мерко повторно ќе се кандидира за градоначалник на Струга

  Актуелниот градоначалник на Струга, Рамиз Мерко ќе биде кандидат на ДУИ за нов мандат за градоначалник на претстојните локални…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Градоначалникот на Прилеп волонтира во Инфективното одделение на прилепската болница

  „Состојбата со коронавирусот во нашата општина во последните десетина дена е загрижувачка, дури и алармантна. Како градоначалник на општина…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Почина градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски

На 48 годишна возраст утрово ненадејно почина градоначалникот на општина Охрид, Јован Стојаноски. Според неофицијални информации причината за смртта е…

Повеќе