Вести Македонија Ударни вести

Жителите на Чаир поблиску до три други општини

  Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу, заедно со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, вицепремиерот за Економски прашања Фатмир Битиќи и градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски го пуштија употреба вториот дел од Булеварот „Босна и Херцеговина“.           Градоначалникот Ганиу ја поздрави изградбата на овој булевар кој е од големо […]