Вести Македонија Свет Топ теми Ударни вести

Стоев: Нема промена во позицијата на Бугарија по однос на РС Македонија

  Нема промена во позицијата на Бугарија по однос на Република Северна Македонија, изјави министерот за надворешни работи на Бугарија, Светлан Стоев по средбата со министерот за надворешни работи на Португалија, Силва и комесарот Оливер Вархеји, пренесува БГНЕС. “Отворени сме за отворен дијалог со РС Македонија и очекуваме со нашите соседи во регионот да соработуваме […]