Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Комисијата за заразни болести со предлог за намалување на рестриктивните мерки

  Комисијата за заразни болести утрово донесе одлука, до Главниот координативен кризен штаб (ГККШ) да се достави предлог за понатамошно олабавување на рестриктивните мерки, соопштуваат од Министерството за здравство. Пандемијата стивнува и од недела во недела се намалува бројот на активни случаи. Комисијата до ГККШ, ќе ги предложи следните олабавувања: -Од 1 јуни, заштитните маски […]