Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Филипче оствари средба со семејството Василковски кои донираа органи од нивната ќерка

  Министерот Филипче утрово се сретна со семејството на 40 годишната Јасмина, жената донор на срце и бубрези, која спаси три човечки животи.     “-Немам зборови со кои може да ја опишам големината и човечноста на семејството Василковски кои во саботата во моменти на најголема болка, одлучи да ги донира нејзините органи”, изјави министерот. […]