Categories: Спорт, Топ теми, Ударни вести

ФФМ до УЕФА: Најстрога казна за националистичкиот испад на Марко Арнаутовиќ

  Фудбалската федерација на Мaкeдонија најостро го осудува националистичкиот испад на австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ, после постигнатиот гол на натпреварот…

Read More