Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Пандев: 20 години носење на овој свет дрес за мене беше посебна чест, гордост

    “Возбуден сум. Благодарен на цела македонска јавност. 20 години носење на овој свет дрес за мене беше посебна чест, гордост. Среќен сум што вака ја завршив репрезентативната кариера, со едно големо натпреварувае. Тоа беше сон, не само на мене, туку и на сите македонци. Одигравме едно, за мене добро Европско првенство. Немавме искуство, […]

Вести Македонија Спорт Топ теми Ударни вести

Иконата Пандев го игра последниот меч: Има емоции, но знам како да се носам со нив

  Македонската фудбалска репрезентација денеска за последен пат игра со капитенот Горан Пандев против Холандија во Амстердам на ЕУРО2020.     Горан Пандев вчера официјално објави збогување со националниот дрес.     Во пресрет на денешниот дуел со Холандија, Пандев е на 121 настап и 38 голови за репрезентацијата, рекорд во двете категории.     […]

Вести Изјави Македонија Спорт Топ теми Ударни вести

Горан Пандев: Мојот сон се оствари!

  Со денешниот натпревар против Холандија на Европското првенство, капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев се простува од националниот дрес. „Секој меч за мене во репрезентацијата е емотивен и сигурно дека ова за мене ќе биде посебен натпревар. Среќен сум што се опростувам на едно големо натпреварување, бидејќи мојот сон, не само мој, туку […]