Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Вучиќ и Курти се обврзаа да го решат прашањето за исчезнатите лица на Косово

  Српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти денеска ја прифатија декларацијата за исчезнатите лица како дел од…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ковачевски-Вучиќ-Рама: Преку Отворен Балкан, заеднички ги освојуваме светските пазари

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со премиерот на Албанија, Еди Рама и претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Вучиќ: Туркајте ја својата земја напред, добро е да бидете на европскиот пат

  Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, вечерва на Сител ги повика македонските граѓани, разумно да ги постават работите, бидејќи…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ковачевски, Вучиќ и Рама ќе учествуваат на Самитот во Брисел – Имаме европска иднина!

  “Северна Македонија има докажани пријатели во земјите членки на ЕУ. Тие се оние земји кои гледаат кон иднината, наспроти…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ковачевски, Вучиќ и Рама утре со финална одлука за учество на ЕУ-Западен Балкан самитот во Брисел

  “Во пресрет на претстојниот ЕУ-Западен Балкан самит, денес одржавме вонреден состанок на Отворен Балкан заедно со моите колеги Александар…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Заев, Вучиќ и Рама на “Отворен Балкан”: Лидерите ќе потпишат пет договори

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од заменик-министерот за финансии Димитар Ковачевски и заменик-министерот за…

Повеќе