Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Бундестагот ја усвои резолуцијата за поддршка на Северна Македонија

  Германскиот парламент синоќа ја изгласа Резолуцијата за поддршка на Северна Македонија. „Со оваа резолуција им оддаваме длабока почит на …

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи резолуција за преговорите со Бугарија

  ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи резолуција за дефинирање и заштита на македонската позиција во преговорите со Бугарија, најави лидерот на партијата,…

Read More