Вести Изјави Македонија Ударни вести

Рамиз Мерко повторно ќе се кандидира за градоначалник на Струга

  Актуелниот градоначалник на Струга, Рамиз Мерко ќе биде кандидат на ДУИ за нов мандат за градоначалник на претстојните локални избори во октомври, изјави Артан Груби и додаде дека е ова порака што ја испраќа господинот Ахмети. Според Груби, градоначалникот Мерко ја заслужил кандидатурата со работата и довербата кај граѓаните. „Нема улици или булевари каде […]

Вести Македонија Став Ударни вести

ЗНМ: Градоначалникот Мерко да се извини на новинарите

  Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) повторно ги осудува јавните дисквалификации како и непримерниот однос на градоначалникот на општина Струга, Рамиз Мерко кон новинарот од телевизијата Алсат М од Охрид. На прес конференција која се одржа на 8ми јули градоначалникот Мерко наместо да одговори на новинарските прашања поврзани со обвинувања од опозицијата а претходно […]