Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Претседателот Пендаровски и сопругата Ѓоргиевска на „Галичка свадба“

  Претседателот Стево Пендаровски, заедно со сопругата, Елизабета Ѓоргиевска присуствуваа на 47. издание на манифестација „Галичка свадба“, што се одржува…

Повеќе