Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Радев: Бугарија бара гаранции за проширување на ЕУ со РС Македонија

  Бугарија бара гаранции при проширувањето на Европската унија со РС Македонија, изјави бугарскиот претседател Румен Радев на зедничката прес-конференција…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија

Премиерот Заев: Немаме алтернатива за и до надминување на прашањето со Бугарија, продолжуваме со европеизацијата дома

  „Немаме алтернатива за членството во Европската Унија. Како и претседателот Пендаровски така и јас јавно размислувам, јавно зборувам за…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави

Жбогар: „Рекет“ стана риалити шоу, судството има поддршка за брзо процесирање на случајот

– Судскиот процес за кој сведочиме деновиве беше трансформиран од политиката и од некои домашни и странски медиуми во риалити…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави

Жбогар за СЈО: Покажете им на граѓаните посветеност за утврдување одговорност за сиот криминал

Се сеќаваме дека СЈО беше воспоставено од главните политички партии преку Договорот од Пржино, со цел да се обезбеди превземање…

Повеќе
Categories: Интервју, Текстови, Топ теми

ИНТЕРВЈУ СО ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ, ЛИДЕР НА ДЕМОКРАТСКИОТ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

ДЕНЕС: Привршуваат подготовките за почеток на кампањата за Референдумот околу македонскиот прием во НАТО И ЕУ и склучениот договор со…

Повеќе