Вести Македонија Спорт Ударни вести

ФК ВАРДАР со ново раководство во новата фудбалска сезона

  Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, сопственикот на Блу Скај инвесмент (Blue sky investments), Слободан Крстевски и Самоил Симев, поранешниот директор на ФК Вардар, денеска одржаа прес-конференција за преземањето на фудбалскиот клуб Вардар од компанијата Блу Скај.     – На мое огромно задоволство, можам и официјално да соопштам дека успешно заврши посредувањето на […]