Categories: Алтернатива, Настани

Концерт на Филхармонијата под диригентство на Татарчевски и солистот Илковски

  Овој четврток во Филхармонијата на концертот „Татковина“, под диригентската палка на маестро Сашо Татарчевски, ќе настапи еден од најпосветените…

Read More
Categories: Алтернатива, Настани

Комеморативен концерт по повод 20-годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски

  На 26 февруари во 20:30 часот во Националната опера и балет ќе се одржи Kомеморативен концерт по повод 20-годишнината…

Read More
Categories: Алтернатива, Настани

Концерт на Весна Гиновска Илкова и Кристина Светиева, Бобан Мирковски и Ерхан Шукри Квартет

  На 3.август, во Св. Софија – Ексклузивен концерт на оперската дива Весна Гиновска Илкова во придружба на Кристина Светиева,…

Read More