Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Шекеринска во Турција: Потпишување петгодишен Договор за воено-финансиска соработка

  Министерката Радмила Шекеринска денеска е во еднодневна посета на Република Турција, каде ќе има средба со министерот за национална одбрана Хулуси Акар, на која во име на владите на двете земји ќе потпишат петгодишен Договор за воено-финансиска соработка. Договорот предвидува годишна алокација на финансиски средства од Турција за Северна Македонија, кои ќе се користат […]