Вести Изјави Македонија Ударни вести

Данела Арсовска како независен кандидат за градоначалник на Скопје

  Данела Арсовска, претседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија, на својот ФБ профил објави дека е независен кандидат за градоначалник на Град Скопје и ја побара поддршката на граѓаните кои, како што напиша, сакаат промени. “Би сакала со Вас јавно да споделам и официјално ја објавам својата кандидатура како независен кандидат за градоначалник […]