Вести Македонија Ударни вести

„Бојкотирам уставни промени“ најави блокади и механизација против уставните измени

  Движењето „Бојкотирам уставни промени“ од синоќешниот протест во Скопје најави нови протести и блокади во целата земја. Учесниците најавија дека од денеска ќе почнат блокади на главните сообраќајници и крстосници со возила и механизација и протести во Скопје и во сите градови низ Македонија сѐ додека не се исполнат поставените барања. Демонстрантите побараа стопирање […]