Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Албин Курти го посети Чаир, се инаугурираше улицата „Адем Демачи“

  Премиерот на Косово Албин Курти денеска ја посети општина Чаир, каде заедно со градоначалникот на општината Висар Ганиу и…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Вучиќ и Курти се обврзаа да го решат прашањето за исчезнатите лица на Косово

  Српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти денеска ја прифатија декларацијата за исчезнатите лица како дел од…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Ковачевски-Курти: РС Македонија го поздравува ЕУ предлогот за нормализирање на односите Косово-Србија

  Премиерот Димитар Ковачевски, денеска на маргините на Економскиот форум кој се одржува во Скопје, одржа средба со косовскиот премиер,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Заедничка седница на владите на РС Македонија и Република Косово

  Владата на Република Северна Македонија, предводена од премиерот Зоран Заев, денеска е домаќин на Владата на Република Косово која…

Повеќе