Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски ќе се обрати пред Советот за безбедност на ОН

  Претседателот Стево Пендаровски, кој ја предводи македонската државна делегација на 78. Генерално собрание на Обединетите нации, денеска ќе се…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пендаровски се обрати на Самитот за Целите за одржлив развој

  Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на Генералното Собрание на Обединетите Нации, присуствуваше на отворањето на Политичкиот форум…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на ОН

  Претседателот Стево Пендаровски, од денеска, 18 до 22 септември 2023 година, ќе ја предводи државната делегација на 78. сесија…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски-Гутереш: Деблокадата на евроинтегративниот процес е од интерес за стабилноста на регионот

  Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк оствари средба со…

Повеќе