Вести Македонија Ударни вести

СДСМ: Централниот караван „Најдоброто за мојата општина“ денеска во Скопје

  Централниот караван „Најдоброто за мојата општина“ денеска е во главниот град. Претседателот Зоран Заев ќе биде меѓу граѓаните на општина Чаир и општина Кисела Вода, а вечерва ќе учествува на предизборната конвенција на кандидатот за градоначалник и кандидатите за советници на Град Скопје во паркот Ибни Пајко со почеток во 20.30 часот, каде ќе […]