Categories: Вести, Изјави, Македонија, Став, Топ теми, Ударни вести

Советот на јавни обвинители ја одби како неоснована жалбата на Русковска

  На денешната шеесет и трета седница Советот на јавните обвинители на РСМ, донесе одлука со која жалбата на јавниот…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Антонио Јолевски избран за нов претседател на Советот на јавни обвинители

  Советот на јавни обвинители денеска ја одржа редовната 32-ра седница за избор на Претседател на Советот на јавните обвинители…

Повеќе