Вести Став

Демант на ФООМ: Не го финансиравме кампот „Секс извидници и рокенрол“

  Фондацијата Отворено општество – Македонија ги демантира написите кои се појавија во Курир, Република, Нетпрес, Лидер и Плус Инфо, а кои имплицираат дека ФООМ го финансирал извидничкиот настан Sex Scouts and Rock n Roll. Изнесените информации се комплетна невистина и претставуваат дезинформирање на јавноста, велат од ФООМ. „Би сакале да ја информираме јавноста дека […]