Вести Македонија Ударни вести

Расчистен нападот врз Бислимоски, кривична пријава против Џафери

  Во врска со случајот кој синоќа, околу полноќ, во СВР Скопје го пријави М.Б. (45) од Скопје, дека на тераса од угостителски објект на подрачјето на Центар бил физички нападнат од А.Џ.(28) од Скопје, ја известуваме јавноста дека случајот е целосно расчистен и против А.Џ. ќе биде изготвена кривична пријава за кривично дело насилство […]

Вести Изјави Македонија Ударни вести

Бислимовски: Нема да се прави корекција на цената на електричната енергија

  Претседателот на РКЕ Марко Бислимоски вели дека не гледа причина за поскапување на електричната енергија за домаќинствата иако цената на светските берзи се зголеми на 140 до 150 евра за мегават час и порачува дека актуелната цена ќе остане најмалку до крајот на декември. – Засега не гледам причини за корекции на цената на […]