Вести Изјави Македонија Став Ударни вести

Вработените во РКЕ: Нападот врз Бислимовски е директен напад и врз нас

  Вработените во Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги упатија писмо во кое јавно го изразуваат својот револт поради настанот во кој физички беше нападнат директорот на РКЕ, Марко Бислимоски. “Вработените во Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија во врска со немилиот настан во кој беше физички нападнат Претседателот […]