Categories: Алтернатива, Музика и Филм, Настани

Александар Георгиевски: Оваа година научив да се сакам самиот себеси

  Комичарот Александар Георгиевски или “G Vision” како што го знаат фановите, изминатиот период ја освои публиката со своите настапи…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Инсталирана фотоволтаична централа во ООУ „Гоце Делчев“ во Општина Илинден

  На покривната конструкција на ООУ „Гоце Делчев“ во општина Илинден поставена е  фотоволтаична централа со вкупна инсталирана моќност од 15 kW…

Повеќе
Categories: Алтернатива, Настани

Стенд ап комичарот Александар Георгиевски настапува во Скопје

  Комичарот Александар Георгиевски или “G Vision” како што го знаат фановите, изминатиот период ја освои публиката со своите настапи…

Повеќе
Categories: Алтернатива, Настани, Спорт

Лука Трифуновиќ од БК ,,Илинден” на прием кај градоначалникот

  Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски денеска во својот кабинет го прими Лука Трифуновиќ, член на Боксерскиот клуб БК…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Хуманитарна акција во пресрет на Велигден “Подај рака-хумана Општина Илинден”

  Во пресрет на големиот христијански празник Велигден, Општина Илинден и оваа година ја организира голема хуманитарна акција – „Подај…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Смарт таблети и новогодишни пакетчиња за децата од општина Илинден

  Денеска, градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски, додели 60 смарт таблети во трите основни училишта на територија на општина…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Активности на кандидатот за градоначалник на Општина Илинден, Александар Георгиевски

  Изминативе 17 дена од изборната кампања, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ во Општина Илинден ги помина во голем…

Повеќе