Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ова не е суспензија против Русковска, ова е суспензија на правото и суспендирање на правдата

  Шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Русковска денеска поднесе жалба до Советот на јавни обвинители за нејзината суспензија.…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Вилма Русковска суспендирана, дисциплинска постапка за уште две обвинителки

  Во согласност со член 93 од Законот за јавното обвинителство, Јавниот обвинител денеска поднесе предлог за поведување дисциплинска постапка…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Суспендиран јавен обвинител за пролонгирање предмети до застарување

  Јавниот обвинител на Република Северна Македонија донесе Решение за оддалечување од функцијата за еден јавен обвинител од Основното јавно…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

Суспензии за царински службеници за неевидентирање излез на автобусот од Беса транс

  Во врска со информациите изнесени во јавноста во однос на надлежностите на Царинската управа на Република Северна Македонија при…

Повеќе