Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Жозеп Борел на средби со државниот врв

  Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност и потпретседател на Европската комисија, Жозеп Борел, кој од вчера престојува во посета на Скопје, денеска ќе има средби со претседателот Стево Пендаровски, премиерот Димитар Ковачевски, шефот на дипломатијата Бујар Османи, министерката за одбрана Славјанка Петровска, како и со претседателот на Собранието Талат Џафери и […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Државен дочек на посмртните останки од загинатите граѓани во автобуската несреќа

    Државниот дочек на посмртните останки од загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа во Република Бугарија, започ во 10:55 часот на Меѓународниот аеродром „Скопје“, а истиот можете да го проследите преку следниот линк. Од Меѓународниот аеродром „Скопје“ тргна поворката со телата на 45-те загинати во автобуската несреќа во Бугарија. Тие ќе бидат предадени на […]