Вести Македонија

Посебен режим на сообраќај утре и задутре во центарот на Скопје

  Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека утре и задутре, вторник и среда, (28/29.03.2023), поради официјална посета на нашата држава на претседателот на Република Австрија, д-р Александер Ван Дер Белен, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Скопје – Единицата за безбедност на патниот сообраќај, ќе преземат мерки за посебен режим на сообраќајот […]

Вести Македонија

Посебен режим на сообраќај за сабота и недела во Скопје

  Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека утре (18.03.2023) и во недела (19.03.2023), поради изведување на градежни работи, за сообраќај ќе биде затворена улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“, и тоа во сабота со почеток од 08.00 часот до завршување на градежните работи и во недела во периодот од 07.00 до 19.00 часот. Од тие […]

Вести Македонија Ударни вести

Утре во Скопје посебен режим на сообраќај

  Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 05.12.2022 (пoнеделник), поради најавено одржување на протест, со почеток во 06.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје ќе преземат мерки за посебен режим на сообраќајот. Притоа, посебниот режим на сообраќај ќе биде воспоставен на бул. „Илинден“ – од крстосницата на бул. „Илинден“ со бул. „Св. […]

Вести Македонија

Во понеделник посебен режим на сообраќај поради протест

  Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 28.11.2022 (понеделник), поради најавено одржување на протест со почеток во 07.00 часот, СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот на бул.“Гоце Делчев“ и бул.“Крсте Петков Мисирков“ и околните улици. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Вести Македонија Ударни вести

Утре во Скопје посебен режим на сообраќај

  Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека утре, понеделник, во официјална посета на РСМ ќе пристигне делегација предводена од премиерот на Р.Албанија. Од  тие причини, СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на Скопје. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги […]

Вести Македонија

Утре ЈСП ќе сообраќа по неделен возен ред

  Јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред заради државниот празник „Св.Климент Охридски“ кој е Утре е неработен ден. Дежурни ќе бидат три билетарници, од 7 до 19.30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче, а отворена од 7 до 13 часот ќе биде билетарницата во Ѓорче Петров.