Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Заев, Макрон, Меркел и Радев: Потребен е поглед кон иднината за да се решат билатералните спорови, кои влечат корени од минатото

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев во рамките на агендата за учество на Самитот на ЕУ…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Макрон до Заев: РС Македонија заслужува да ги отпочне преговорите без одложување

  Претседателот на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска пристигна во работна посета на Република Франција. Во Елисејската палата премиерот…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Честитка од Макрон до претседателот Пендаровски по повод Денот на независноста

  Претседателот на Република Франција, Емануел Макрон по повод 8. Септември, Денот на независноста, упати честитка до претседателот на Република…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Ударни вести

МАКРОН: Преспанскиот договор е пример за храброст и единство за Европа

“Го поздравувам гласањето за Преспанскиот договор. Тоа е пример за храброст и единство за Европа.“ Изјави, Емануел Макрон

Повеќе