Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Средба Африм Гаши – Вјоса Османи Садриу во Собранието на РСМ

Претседателот на Собранието Африм Гаши, се сретна со претседателката на Република Косово Вјоса Османи-Садриу, која престојува во Скопје, во рамки…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пендаровски и Османи-Садриу положија венци на гробот на Гоце Делчев во црквата „Св.Спас“

  Во рамки на официјалната посета на претседателката на Република Косово на РС Македонија, претседателот Стево Пендаровски и претседателката Вјоса…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски од Косово: Споделуваме заеднички стратешки цели на надворешна политика

  Претседателот Стево Пендаровски денеска на плоштадот „Ибрахим Ругова“ во Приштина, на официјална церемонија со државни и воени почести беше…

Повеќе