Вести Изјави Македонија Ударни вести

Џафери со честитка по повод Денот на наставата на турски јазик

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери упати честитка по повод 21 Декември – Денот на наставата на турски јазик, до сите сограѓани, припадници на турската заедница во Република Северна Македонија. “Драго ми е што овој празник со кој институционално и како граѓани на Република Северна Македонија изразуваме почит кон културата, идентитетот и посебноста на турската […]