Вести Македонија Ударни вести

Средба на претседателот Џафери со Сер Стјуарт Пич

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денес оствари средба со Сер Стјуарт Пич, Специјален претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан. Претседателот искажа особено задоволство од денешната средба и се заблагодари на гостинот за неговата активна агенда во регионот и честите контакти со нашата држава, кои се многу ценети и претставуваат поттик за унапредување на […]

Вести Македонија Ударни вести

Специјалниот претставник на Обединетото Кралство во посета на земјава

  Сер Стјуарт Пич, Специјалниот претставник на Обединетото Кралство денеска и утре ќе дојде во посета на Северна Македонија за да се сретне со високи државни функционери, по што ќе ја посети и Бугарија, како дел од континуираната посветеност на Обединетото Кралство на стабилноста и просперитетот во регионот на Западниот Балкан, информираат од Амбасадата на […]