Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Петровска: Следната година ќе започнеме со набавка на дронови за македонската Армија

  Министерката за одбрана Славјанка Петровска во емисијата Click Plus на ТВ21 говореше на повеќе теми поврзани со одбраната, вклучувајќи…

Повеќе