Алтернатива Вести Македонија Музика и Филм Настани

Влатко Стефановски за првпат со концерт во Тирана

  СВЕТСКО, а НАШЕ!  Виртуозниот гитарист и автор, Влатко Стефановски, вчера за првпат одржа концерт во Тирана.     Овој настан е во организација на Македонскиот културен Центар во Тирана, под водство на директорот Златко Ориѓански, кој заедно со Денис Бижга, директорот на “Albania guitar festival” овозможија прекрасната и уникатна музика на Влатко Стефановски да […]

Алтернатива Вести Македонија Настани Ударни вести

“ТАНЕЦ” и Влатко Стефановски во Хераклеја

  По успешниот концерт на Танец и Влатко Стефановски во Скопје, во ноември годинава и големиот интерес за нивен настап надвор од земјава, неизостaвно е овој врвен проект да прозвучи и на домашните летни сцени. Концертот на Хераклеа во Битола е закажан за 27 јули, а ќе се одржи во рамките на традиционалната манифестација „Илинденски […]

Алтернатива Музика и Филм Настани

Концертна промоција – Нов сингл на Горан Папаз и Влатко Стефановски

  Горан Папаз пред скопската публика ќе одржи солистички концерт, каде ќе бидат отсвирени неговите авторски нумери и неколку преработки на наши познати мелодии.   На концертот ќе биде испромовирана и новата песна, “Овој Момент“, која е во соработка со маестралниот Влатко Стефановски.   На концертот како специјален гостин ќе се појави и Маја Гроздановска […]