Categories: Вести, Изјави, Македонија, Статуси, Топ теми, Ударни вести

Рама: Бугарското МНР има проблем со мојот говор! Кренете го ветото или трпете ме

  Албанскиот премиер Еди Рама реагираше на соопштението од Бугарското министерство за надворешни работи, кое побара од него да го…

Повеќе