Вести Македонија

Санкционирани 425 возачи на мотоцикли – 8 мотоцикли одземени

  Во периодот од 15.08.2022 до 21.08.2022 спроведена е засилена акциска контрола на територијата на РС Македонија, за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 425 возачи. Од нив, 312 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 60 возеле без возачка дозвола, осум мотоцикли се одземени поради […]

Вести Македонија

Санкционирани 214 возачи на мотоцикли – 9 мотоцикли одземени

  Во текот на вчерашниот ден, во периодот од 17.00 до 23.00 часот спроведена е засилена акциска контрола на територијата на СВР Битола за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 30 возачи. Од нив, 17 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, пет возеле без возачка […]