Categories: Вести, Македонија

Ракометните репрезентативци од Илинден на прием кај градоначалникот Георгиевски

  Тројцата ракометари од општина Илинден кои играат во македонската ракометна репрезентација, Гоце Георгиевски, Жарко Пешевски и Давид Савревски денеска…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Спорт, Ударни вести

Мукаетов ги пречека младите ракометари кои го освоија првото место на ЕХВ шампионатот

  Кадетската репрезентација на Македонија успеа да го освои ЕХФ шампионатот во Рига, Летонија, откако во финалето триумфираше против Швајцарија…

Read More