Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

АХВ: Засилени контроли на јајцата, боите и месото пред Велигден

  Инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) во пресрет на велигденските празници спроведуваат засилени инспекциски контроли на…

Повеќе
Categories: Алтернатива, Вести, Македонија, Настани, Ударни вести

Македонски средношколци освоија сребрен и бронзен медал на 29. Балканска олимпијада по информатика

  Македонски средношколци – информатичари на 29. Балканска олимпијада по информатика БОИ 2022 што се одржува од 3 до 8…

Повеќе