Вести Македонија Спорт Топ теми Ударни вести

Мукаетов: Како домаќини на ЕП во ракомет да покажеме дека сме сплотени и да биде светски

  Македонија за првпат ќе биде домаќин на Европското сениорско првенство за жени, кое ќе се одржи од 4 до 20 ноември. Ракометната федерација на Македонија денеска организираше прес-настан на кој покрај претседателот на РФМ, Живко Мукаетов и ЕХФ Амбасадорот на шампионатот Гордана Нацева, присуствуваше и комплетната македонска репрезентација предводена од селекторот Кирил Лазаров. Живко […]