Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Специјалниот претставник на Обединетото Кралство во посета на земјава

  Сер Стјуарт Пич, Специјалниот претставник на Обединетото Кралство денеска и утре ќе дојде во посета на Северна Македонија за…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Средба на претседателот Џафери со Н.Е. Хасан Мехмет Секизќок

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери,денеска оствари средба амбасадорот на Република Турција, Н.Е. Хасан Мехмет Секизќок. На…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Република Хрватска

Денеска во Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија се одржа средба помеѓу министерот за внатрешни работи на Република…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Статуси, Ударни вести

Османи: Денешната неправда не смее да нѐ оддалечи од европските вредности

  “Свесен сум дека изминативе неколку дена секој од нас, на одреден начин, беше под притисок на измешани чувства –…

Повеќе