Вести Изјави Македонија Ударни вести

Османи со осуда за нападот врз секретаротот на бугарскиот клуб во Охрид

  Министеро Бујар Османи го осуди синоќешниот напад врз секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид и побара институциите да го расчистат случајот, а напаѓачите да одговараат.   „Јас од вчера се занимавам со ова прашање и сум во комуникација со сите институции. Утринава имав можност да имам телефонски разговор со министерот за […]