Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери: Честитки по повод Св.Сава – националниот празник на српската заедница

  Претседателот на Собранието Талат Џафери упати честитка по повод Св.Сава – националниот празник на српската заедница во Република Северна…

Повеќе