Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

30-годишнина од воспоставувањето на дипломатските односи со Франција

  Претседателот Стево Пендаровски се обрати на приемот, што по повод 30-годишнината од воспоставувањето на дипломатските односи меѓу РС Македонија…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Францускиот амбасадор во официјална работна посета на „Алкалоид“

  Делегација од Амбасадата на Франција, предводена од Н. Е. Амбасадорот Сирил Бомгартнер, оствари работна посета на „Алкалоид“ АД Скопје.…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Став, Ударни вести

Изборите во Франција не се „украдени“, Ле Пен го призна поразот

  Официјалните резултати од претседателските избори во Франција, после 100 процентно пребројани гласачки ливчиња по вториот круг од изборите,  потврдуваат…

Повеќе