Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Спасовски: Грозоморно кривично дело без преседан

  Спасовски на заедничка прес-конференција со ОЈО Бубевски МВР во координација и под водство на ЈО во текот на изминатата ноќ го…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

ОЈО – МВР: Таткото учествувал во давање насоки за грабнувањето на Вања

  Таткото на Вања оддал информации кога таа излегува за во училиште, по што киднаперите ја грабнале уште во влезот…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Бубевски: Застарувањето на делото за Даравелски е готова работа

  Застареноста на делото за Даравелски е веќе завршена работа, но конфискација на имотот не зависи од застарувањето, вели во…

Повеќе